Jdi na obsah Jdi na menu
 


2013...OBJETÍ ZDARMA...POLIBEK...CYRIL A METODĚJ...

26. 6. 2013

obj.jpg

"FREE HUGS"

 Mezinárodní den objetí zdarma

5. července...

"Mezinárodní den objetí zdarma, který je v angličtině znám pod pojmenováním Free hugs, je dnem... kdy se po celém světě lidé na ulici objímají. Tato tradice se začala rozvíjet i u nás v ČR. Tomuto dni dal vzniknout Juan Mann, který při příletu do Sydney na letišti viděl... jak se všichni objímají a vítají se svými blízkými, ale on se neměl s kým obejmout. Vyrobil si transparent s nápisem ""Free hugs"" (objetí zdarma), postupně k němu začali chodit lidé a objímat ho."

No... nevím, nevím, jak by (u nás) dopadl člověk (s cedulí na krku) vyzývající k objetí zdarma... S velkou mírou pravděpodobnosti bobj1.jpgy byl terčem posměchu, nelichotivých gest či nepublikovatelných slovních hříček... I když? Třeba tento pátek bude den, kdy nám nikdo nerozumí, všichni okolo budou na nic, nedaří se, den bez barvy, lesku veselí, energie... Pak by se možná hodilo objetí, možná by se hodilo chvilkové zastavení, možná by se hodilo i procitnutí v náruči usměvavého milého a energií nabitého jedince, který nás v mžiku svým překvapivým, neplánovaným a ojedinělým "miničinem" odláká od nálady z bodu mrazu ke chvilce úsměvu... možná, možná, možná... Bože, ale ne... že se budete v tento den vrhat na osůbky opačného pohlaví s odkazem na tento příspěvek... To nééé... Nezapomeňte, že každé objetí by mělo být (pro oba zúčastněné...) milé, příjemné, jemné, diskrétní, chtěné... a u těch neplánovaných, překvapivých, veřejných... to platí zvlášť...


kniha.jpg

 O přátelství 365  

 V knize najdete na každý den jeden hloubavý, zábavný či laskavý citát. Všech 365 citátů je doplněno půvabnou ilustrací. Tato knížka je krásným a jedinečným dárkem pro opravdového přítele..

 

...více: Knihy moderního člověka... oblíbené odkazy...


 ...A pozor! To ještě není konec, čtěte prosím dál a?... 

 Světový den polibku

5. července...pol1.jpg

"Světový den polibku připadá na stejný den jako Mezinárodní den objetí a zároveň je druhý v pořadí po sv. Valentýnu svátkem pro zamilované. Polibek je pro nás zdravotně ""důležitý"", neboť napomáhá ke snížení stresu, říká se, že při líbání se dokonce spalují kalorie, snižuje vysoký krevní tlak a navíc je velice příjemný."

Hmmm, tak to je tedy den s veeelkým "D"...chi... Ale opatrně... Pokud budete chtít spojit příjemné s ještě příjemnějším (myšleno objetí vylepšené s přilípnutým políbením...) stále platí pravidla diskrétnosti, úcty, milosti, tolerance... Vždyť se v tento den obdarovaní mají cítit příjemně a ne vystresovaně, potupně či posměšně...

 


 

 polibek.jpg

Paperblanks The First Kiss (Mini) 

Na první polibek se nikdy nezapomíná. Obraz umělkyně Laurel Burch, které byla „květinové dítě“ a vytvářela své umění v San Franciscu v 60. letech. Její smysl pro barevné ladění podněcuje fantazii a perfektně zdobí tento zápisník v barvách lásky.

...více: Knihy moderního člověka... oblíbené odkazy...

 


 

...Ale stále ještě nekončíme...co vám říká číslo...1150...? 

Cyril a Metoděj

5. červenec...

...státní svátek...

  Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

  Spolupatroni Evropy - Cyril a Mětoděj (Konstantin a Metoděj) přišli ze Soluně na Velkou Moravu v 9. století. Příchod těchto věrozvěstů na naše tehdejší území je označován z pohledu dějin jako příchod křesťanství a vzdělanosti do českých zemí.

cyril.jpg

  Svatí Konstantin (Cyril) a Metoděj, označováni někdy jednoduše jako bratři ze Soluně, jsou známí jako Apoštolové Slovanů nebo také Slovanští věrozvěstové. V rámci své misie na Velké Moravě vytvořili písmo hlaholici a prosadili staroslověnštinu jako bohoslužebný jazyk.

 Svatý Konstantin (řecky Κωνσταντίνος, Konstantinos), zvaný Filosof 827 v Soluni – 14. února 869 v Římě), mladší z obou bratrů, byl profesorem filosofie v Konstantinopoli, roku 855 vstoupil do kláštera. Byl pouze mnichem, ačkoliv celý středověk byli oba bratři považováni za biskupy. Znovu vstoupil do kláštera před svou smrtí v Římě, kde přijal řeholní jméno Cyril (řecky Κύριλλος, Kyrillos; latinsky Cyrillus), pod nímž je známější.

Svatý Metoděj (řecky Μεθόδιος, Methodios; latinsky Methodius) (813 v Soluni – 6. dubna 885 na Moravě), křestním jménem Michal, starší bratr Konstantina, byl zpočátku byzantským státním úředníkem, později mnichem a přijal jméno Metoděj, diakonem a nakonec prvním moravsko-panonským arcibiskupem.

Až do poloviny 19. století byli svatí Cyril a Metoděj běžně označováni staročeskými jmény Crha a Strachota. Crha vzniklo z Cyril; Strachota špatným překladem: řecké Methodios bylo mylně přikloněno k latinskému metus („strach“) a přeloženo.


 figurka2.jpgJe to tak...

Pátek 5. července... přináší opravdu příjemné "tři v jednom"...chi... Jak ale tento den strávíme je jen na nás...Možná by stačilo prožít den bez stresu, bez honění, bez lítání, bez dohadování... a pokud se namane a bude to volný den bez pracovních povinností? ... a pokud se namane a bude to i den s milým objetím? ... a pokud se namane a bude to den ještě i s chtěným líbnutím...? Nooo... tak to bude super den a já Vám ho z celého srdce přeji...Pet. Ri.


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

DĚKUJU ZA OPTÁNÍ

(HONZA, 17. 7. 2013 10:46)

PROSPAL JSEM CELÝ DEN, BYL JSEM PO NOČNÍ. : DD

tak co?

(Jana, 16. 7. 2013 18:38)

tak jaký byl 5.červenec?

TO JSEM ZVĚDAVÝ

(HONZA, 26. 6. 2013 13:33)

TAK TO JSEM ZVĚDAVÝ CO ČEKÁ A POTKÁ 5.ČERVENCE MĚ. DOCELA RÁD BYCH POTKAL NĚJAKOU FEŠNOU SLEČNU A NEMUSELA BY MÍT ANI TU CEDULI NA KRKU.